Pojemniki GN 

Pojemniki gastronomiczne GN

 

Jednym z kluczowych elementów podczas urządzania każdego lokalu gastronomicznego jest wybór miejsca na produkty spożywcze. Niezbędne jest bowiem znalezienie odpowiedniego sposobu przechowywania żywności, w tym także produktów poddawanych obróbce termicznej w piecu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są pojemniki gastronomiczne – GN, które ze względu na swój uniwersalny charakter i bezpieczeństwo w czasie kontaktu z żywnością, sprawdzają się w każdej profesjonalnej kuchni.

 

Czym są pojemniki GN?

 

Pojemniki GN (od Gastro Norm) bywają nazywane również pojemnikami gastronomicznymi, kontenerami lub zbiornikami GN. Ich rozmiary zgodne są z normą EN631, przyjętą przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Zadaniem pojemników GN jest przechowywanie, transportowanie lub przygotowywanie pożywania w lokalach gastronomicznych.

 

Jakie zastosowania mają pojemniki gastronomiczne?

 

Pojemniki GN mogą mieć szereg zastosowań. Często wykorzystywane są one jako blachy i brytfanny do obróbki potraw w piecach konwekcyjnych i piecach konwekcyjno-parowych. Mogą służyć również do przechowywania żywności w bemarach. Z powodzeniem mieszczą się również na stołach chłodniczych, w szafach mroźniejszych i ladach chłodniczych – w przypadku tych ostatnich służą do ekspozycji produktów.

 

Jak wybrać odpowiednie pojemniki GN?

 

Pojemniki gastronomiczne wykonywane są z różnych materiałów. Dlatego przed ich zakupem, należy rozważyć, jakie produkty będą przechowywane w pojemnikach oraz w jakich warunkach będą one użytkowane. Klientom w naszym sklepie online proponujemy między innymi pojemniki GN ze stali nierdzewnej, które są najbardziej wszechstronne – można w nich zarówno przechowywać produkty, jak również zapiekać, mrozić, piec czy gotować. Do ekspozycji w gablotach lepsze będą z kolei pojemniki GN wykonane z poliwęglanu, które doskonale podkreślają walory wizualne żywności. Oprócz tego, poliwęglanowe pojemniki gastronomiczne mogą być podgrzewane, na przykład w bemarze, do temperatury 90 stopni Celsjusza. Przy wyborze pojemników GN należy kierować się również ich wyborem – zbyt duże lub zbyt małe będą niepraktyczne, bo nie pomieszczą się na półkach lub nie będą wykorzystywać cennego miejsca. Na szczęście w naszej ofercie prezentujemy szeroki wybór stalowych i poliwęglanowych pojemników GN wraz z praktycznymi akcesoriami. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu online! W razie wszelkich pytań służymy profesjonalnym doradztwem.

Pojemniki GN
 • Pojemniki GN ze stali nierdzewnej
  Pojemniki GN ze stali...

  Pojemniki GN ze stali nierdzewnej

   

  Funkcjonowanie lokali gastronomicznych nie byłoby możliwe bez praktycznych pojemników gastronomicznych. Dzięki nim produkty spożywcze są przechowywane, poddawane dalszej obróbce cieplnej oraz eksponowane. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów pojemników gastronomicznych są te wykonane ze stali nierdzewnej. Szeroki wybór uniwersalnych pojemników stalowych prezentujemy poniżej w ofercie naszego sklepu online.

   

  Zastosowanie stalowych pojemników GN gastronomicznych

   

  Pojemniki GN ze stali nierdzewnej swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wszechstronności. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane zarówno do przechowywania produktów, jak również przygotowywania potraw – zapiekania, mrożenia, pieczenia czy gotowania. Przed zakupem odpowiedniego pojemnika GN warto więc rozważyć, jakie będzie jego zastosowanie w lokalu gastronomicznym. Pojemniki stalowe wykorzystywane są przede wszystkim jako blachy i brytfanny do obróbki potraw w piecach konwekcyjnych i piecach konwekcyjno-parowych. Mogą służyć również do przechowywania żywności w bemarach. Bez problemu mieszczą się również na stołach chłodniczych, w szafach mroźniczych i ladach chłodniczych – w przypadku tych ostatnich służą do ekspozycji produktów.

   

  Stalowe pojemniki gastronomiczne GN a żywność

   

  Pojemniki GN wykonane ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie międzynarodowe normy w zakresie higieny żywności. Nie wpływają one w żaden sposób na smak lub zapach jedzenia. Oprócz tego, wysokiej jakości stal nierdzewna gwarantujemy długi czas użytkowania pojemników w restauracji, stołówce czy firmie cateringowej. Co ważne, stalowe pojemniki GN szybko się nagrzewają, doskonale przewodzą ciepło, a jednocześnie nie odkształcają się pod wpływem działania wysokiej temperatury osiągającej nawet do 300 stopni Celsjusza.

   

  Pojemniki GN dla Twojego lokalu

   

  Szukasz odpowiednich pojemników GN dla swojej gastronomii? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór rozmiarów pojemników gastronomicznych ze stali nierdzewnej, które z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb i oczekiwań. W ofercie sklepu online prezentujemy między innymi pojemniki GN 1/1, 2/1, 1/3, 1/6 oraz 2/3. W sklepie nie brakuje również pojemników GN z praktycznymi pokrywkami, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku produktów sypkich oraz narażonych na utratę ciepła.

   

  Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich pojemników GN? Służymy fachowym doradztwem!

  - Zakres temperatury: -20st.C do 300st.C

  - Zastosowanie: witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe

 • Pojemniki GN z poliwęglanu
  Pojemniki GN z...

  Pojemniki gastronomiczne z poliwęglanu

   

  Drugim, obok pojemników stalowych, najczęściej stosowanym sposobem przechowywania i eksponowania produktów w gastronomii są pojemniki GN z poliwęglanu. W odpowiedzi na potrzeby restauracji, stołówek, firm cateringowych oraz innych lokali, w naszym sklepie prezentujemy bogatą ofertę wyrobów z wytrzymałego poliwęglanu.

   

  Pojemniki GN z poliwęglanu – gdzie się sprawdzą?

   

  Ze względu na swoje parametry – dobrą przeźroczystość i wysoką estetykę, pojemniki gastronomiczne wykonane z poliwęglanu sprawdza się zwłaszcza do ekspozycji żywności w gablotach, witrynach czy ladach chłodniczych. Dzięki nim możliwe jest efektowne zaprezentowanie walorów dań. Częstą są też one wykorzystywane do przechowywania produktów spożywczych w lodówkach, zamrażarkach czy chłodziarkach. Oprócz tego, mogą być one wykorzystywane do podgrzewania gotowych potraw w bemarze lub mikrofalówce w temperaturze nie wyższej niż 99 stopni Celsjusza.

   

  Zalety poliwęglanowych pojemników gastronomicznych

   

  Gastronomiczne pojemniki z poliwęglanu wyróżniają się wysoką odpornością na temperatury w zakresie od -40 do 99 stopni Celsjusza. Dzięki temu można je stosować zarówno do obróbki cieplnej, jak i mrożenia produktów. Podczas przechowywania i obróbki żywności nie tracą one swoich kształtów, nie wchłaniają zapachów i smaków. Mogą być wygodnie myte w zmywarkach. Wytrzymały poliwęglan gwarantuje długi okres użytkowania pojemników GN w gastronomii.

   

  Pojemniki z poliwęglanu w ofercie sklepu

   

  Solidnie wykonane pojemniki GN z wysokiej jakości poliwęglanu dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Klientom w naszym sklepi proponujemy między innymi pojemniki GN 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/3 o zróżnicowanych głębokościach. Pozwala to na swobodne dopasowanie pojemnika do indywidualnych potrzeb i oczekiwań lokalu. Właściwy rozmiar pojemnik GN zapewnia praktyczne jego użytkowanie, jak również maksymalne wykorzystanie bardzo cennej przestrzeni roboczej.

  Chcesz właściwie przechowywać i prezentować produkty spożywcze w swoim lokalu gastronomicznym, stołówce lub sklepie? Mamy dla Ciebie profesjonalne pojemniki gastronomiczne z poliwęglanu, które sprawdzą się podczas codziennych prac w rożnych obiektach gastronomicznych.

   

  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą sklepu. W razie potrzeby służymy fachowym doradztwem w wyborze odpowiedniego modelu pojemnika GN.

 • Akcesoria
  Akcesoria

  Akcesoria do pojemników gastronomicznych

   

  Pojemniki GN ze stali nierdzewnej oraz poliwęglanu, które oferujemy klientom naszego sklepu, stanowią niezbędne wyposażenie niemal wszystkich lokali gastronomicznych. Bez nich niemożliwe byłoby wygodne i bezpieczne przechowywanie, przygotowywanie i eksponowanie produktów spożywczych oraz gotowych już dań. Oprócz samych pojemników, codzienną pracę kuchni ułatwiają akcesoria do pojemników gastronomicznych. Szeroki ich wybór prezentujemy w poniższej kategorii.

   

  W jakie akcesoria do GN warto wyposażyć profesjonalną kuchnię?

   

  Pojemniki GN, których nazwa odnosi się do stosowanego międzynarodowo oznaczenia Gastro Norm, to pojemniki o standardowych rozmiarach, wykorzystywane w branży gastronomicznej. Stalowe i poliwęglanowe pojemniki GN mogą być stosowane na wielu etapach prac kuchennych – od przechowywania składników, przez ich mrożenie lub obróbkę cieplną, aż po eksponowanie klientom sklepów, restauracji, stołówek czy firm cateringowych. By podnieść ich funkcjonalność, klientom z branży gastronomicznej proponujemy szeroki wybór akcesoriów do pojemników GN.

  W poniżej kategorii można znaleźć najczęściej stosowane akcesoria w atrakcyjnych cenach.

   

  Pokrywki do pojemników gastronomicznych

   

  Przede wszystkim, właścicielom lokali gastronomicznych proponujemy starannie wykonane pokrywki do pojemników GN. By sprostać różnorodnym potrzebom naszych klientów, umożliwiamy im odpowiednie dopasowanie pokrywek do posiadanych przez nich pojemników gastronomicznych. Dlatego sprzedajemy pokrywki w różnych rozmiarach, pasujące między innymi do pojemników 1/3, 1/4,1/5, 1/2, 1/1, 2/3, 1/9 i wiele innych. W ofercie dostępne są pokrywki zwykłe, wyposażone w uszczelkę silikonową oraz z praktycznym wycięciem na chochlę. Wysoka jakość wykonania gwarantuje doskonałą żywotność pokrywek do pojemników GN.

   

  Praktyczne ociekacze do pojemników GN

   

  W restauracjach, stołówkach, salach weselnych czy bankietowych zastosowanie znajdują też praktyczne ociekacze do pojemników GN. Podobnie jak w przypadku pokrywek, ociekacze wykonane ze stali nierdzewnej dostosowane są pod względem wielkości do różnych rozmiarów pojemników gastronomicznych.

   

  Kuwety do lodów

   

  Dodatkowo w naszym sklepie internetowym znaleźć można wysoce funkcjonalne kuwety do lodów. Są to specjalnego rodzaju pojemniki GN przeznaczone do użytku w lodziarniach i wszelkich innych lokalach, w których serwowane są lodowe desery. Wymiary kuwet dostosowane są do rozmiarów konserwatorów do lodów stosowanych w lokalach z lodami.

   

  Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną ofertą. Jeśli masz problem z dopasowaniem akcesoriów do posiadanych pojemników do GN – skontaktuj się z nami!

   

   

Sortuj produkty:
 • Cookpro

  Cena:84,00zł netto

  103,32zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:20mm pojemność: 4,4l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:90,30zł netto

  111,07zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:40mm pojemność: 9l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:100,80zł netto

  123,98zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:65mm pojemność: 18l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:124,95zł netto

  153,69zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:100mm pojemność: 30l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:151,20zł netto

  185,98zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:150mm pojemność: 42l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:212,10zł netto

  260,88zł brutto

  w magazynie

  Pojemnik GN 2/1 (530x650mm) gł:200mm pojemność: 58l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:24,50zł netto 37,80zł

  30,14zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:20mm pojemność: 2,2l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:29,25zł netto 42,00zł

  35,98zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:40mm pojemność: 5l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:29,50zł netto 44,10zł

  36,29zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:65mm pojemność: 8l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:38,20zł netto 56,70zł

  46,99zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:100mm pojemność: 14l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:59,80zł netto 85,05zł

  73,55zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:150mm pojemność: 19l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

 • Cookpro

  Cena:73,80zł netto 101,85zł

  90,77zł brutto

  w magazynie
  Promocja

  Pojemnik GN 1/1 (530x325mm) gł:200mm pojemność: 26l Materiał wykonania: stal nierdzewna Zakres temperatur od -20st.C do 300st.C Zastosowanie: Witryny i lady chłodnicze, witryny grzewcze, przechowywanie w chłodniach, piece konwekcyjno-parowe, bemary, termosy transportowe, pojemniki na przyprawy.

Zawartość koszyka

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
1 230,00zł Do darmowej wysyłki brakuje Ci
0,00zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki